28. 10. 2009

Tak jsem se rozhoupal...

...k založení vlastního blogu. Mám tak nějak vyzkoušené, že pokud člověk něco plánuje, je vždycky lepší uspořádat myšlenky a pak to takzvaně hodit na papír. Problém s papíry je, že mají takovou tu nemilou vlastnost furt se někde ztrácet, takže blog se jeví jako ideální náhrada. Efektem navíc je, že papírek je tímpádem veřejný, takže pokud si člověk něco naplánuje, je jaksi horší z toho pak vycouvat.

Měl bych se tu asi podělit o pár drobnostech o mně. Hm, co tak asi napsat. Jmenuju se Michal Petrželka, jsem z 5 dětí, takže příbuzenstvo celkem rozsáhlé, šťastně ženatý (co jiného napsat aby mě doma nebili..:-) ), pracuju ve firmě, která zavádí podnikové informační systémy do menších a středních firem. Mezi mé hlavní zájmy patřilo fotografování, vše okolo počítačů a náš pejsek (gordonsetr jménem Gerda). V poslední době se toho však hodně zmenilo, zejména pokud jde o priority.

Nedávno jsem protočil třicítku, což je samozřejmě ideální příležitost se zastavit, ohlédnout za sebe, rozhlédnout kolem sebe, a popřemýšlet jak dál. Moje práce je často docela stresová, a pak máme za sebou dost náročnou rekonstrukci bytu. Dost jsem zápasil se špatnými náladami, později se to promítlo i do nekvalitního spaní, problémy ve vztazích, no a pak samozřejmě i nějaká ta nadváha a mizerná kondička, což obvykle moc dobré nálady taky nepřidá. Jedno z prvních předsevzetí, zavést do týdenního rozvrhu pravidelný pohyb, na sebe nenechalo dlouho čekat. Pár chabých pokusů začít jsem měl již za sebou, ale občasným squashem, sem tam proloženým hodinou spinningu se člověk ve spokojeného a vyrovnaného atleta fakt nepromnění.

Někdy v létě roku 2008 jsem dostal prvotní impulz k tomu abych začal běhat. Na jedné rodinné oslavě mě švagr Adam vytáhnul, že si de zaběhat a jestli se nechci přidat. V hlavě se mi honily takové ty myšlenky že když to zvládne on, tak to dám taky. Nicméně po pár kilometrech klusání jsem musel potupně požádat o přestávku, protože jsem měl pocit, že v atmosféře již nezbyl žádný kyslík. Nějak jsem to doběhnul, ale celý ten běh mi dodnes zůstal docela živě v paměti a jsem za něj Adamovi docela vděčný.

Pravidelně běhat jsem začal krátce nato. Objevil jsem stránky a forum behej.com a dočetl se spousty zajímavých informací. Později jsem začal přidávat 1-2 týdně spinning, pak jsem objevil indoor rowing (veslování), pak jsem pořídil první sporttester, pak začal s plaváním, a už jsem se vezl. Později přidám další příspěvky s postřehy ze začátků v jendotlivých sportech. V současné době má asi prioritní postavení běh. Běhám se psem, se kterým se musí 3x denně ven, takže tam je asi nejsilnější motivace, navíc bydlím kousek od lesa na severu Prahy, kousek od Šáreckého údolí.

Stručně 2009...
Mám za sebou "nultou" závodní oťukávací sezonu (zase shrnu v samostatném článku), byly to závody v behu (9km), duatlon (3,5-28-3,5), triatlon (0,5-30-8), MTB maraton (85) a pak štafetový 7hod MTB maraton. Kombinace více sportů se mi zalíbily a plánuju u nich zůstat.

Plány 2010... 
Hlavním cílem pro rok 2010 je doběhnout poloviční ironman a neumřít. Jako přípravu bych chtěl na jaře odběhnout v rozumném čase 1/2 maraton, asi v březnu v Praze. V tréninku bych chtěl přes zimu udržet běžecké objemy okolo 150-200km/měs, odplavat okolo 20-25km/měs, odveslovat okolo 50-60km/měs a výrazně přidat s kolem. Ještě ale nemám úplně jasno jak ho přes zimu trénovat, zda pořídít trenažér, nebo zůstat u spinningu a když to jen trochu pujde jít ven.

Plány dlouhodobé...
Maraton, Ironman.

3 komentáře:

  1. Vítej do klubu a držím palce. Jo a taky se těším na další články. Tak spisuj ať mám co číst. Šewy

    OdpovědětVymazat
  2. Diky, sepisovat budu, asi ne s takovou frekvenci jako treba Jecminek, ale bude se snazit..

    OdpovědětVymazat
  3. TAk vidím, že už jsi taky náš, po zvládnutí 1/2ironmana to je už jen kousek k celýmu. Mluvím z vlastní zkušenosti :-). Přeji hodně štěstí

    OdpovědětVymazat