26. 12. 2009

Nám, nám, narodil se....Teodorik


Kdo v poslední době koukal na muj tréninkový deník (viz odkaz na MyTreneek) asi si řekl že mě popadla buď vánoční lenora a nebo že se dělo něco neobvyklého. Jak už to tak bývá, trochu od obojího.

K naší velké radosti se nám narodil syn Teodorik.Při porodu nastaly trošku komplikace, takže následný pobyt v porodnici se trochu protáhnul, ale již jsou oba doma a mě začíná pomalu ale jistě docházet co to všechno znamená. Zkusim pár větami shrnout pocity čerstvého "prvootce".

Snažím se být vzorným taťkou a mamce řádně pomáhat. Zvládám již levou zadní kompletní přípravu na kojení, tedy přebalování, koupání, převlékání všeho druhu. Jen krmení je zatím doménou maminky. Denní řád je samozřejmě úplně naruby a vše se přizpůsobuje potřebám Tea. Den je jakoby rozškatulkován na 7-8 zhruba tříhodinových úseků, a v každém se při troše štěstí najde 1-2 hodiny čas na to, aby se člověk věnoval tomu ostatnímu. Nicméně únava je znát, takže jde vše pomaleji a mě přijde že čas plyne daleko rychleji. Alespoň tedy měřeno počtem věcí které lze za jeden den stihnout. A to jsou prosím svátky a práce ještě přijde.

Největší potíž asi je vypořádat se s totálním nedostatkem souvislého spánku. Teo to měl navíc trochu převrácené, takže zatímco přes den spal dobře a museli jsme ho spíš budit, v noci moc nespal. Používám ale minulý čas protože se zdá že si to "sedlo", s naší mírnou pomocí teda. Takže zatím po pár dnech pozoruji sice jistou únavu, ale o nějakém vyčerpání zatím nemůže být řeč (a taky je na to příliš brzo). Nicméně zatím si neumím moc dobře představit, že bych 3x týdně vstával na 6 ranní do bazénu, což se mi dříve občas dařilo.

Pokud jde o další trénink, vidím to takhle:
 • Běh - asi se nekolikrát týdně zkusím utrhnout a jít si zaběhat. Neboli vyvenčit psa. Pes musí stejně 3x denně ven, a když se nevykopu ráno, jde to i večer. Běhání s čelovkou černočerným lesem s kořeny mám již natrénované, jediné co zbývá ještě zjistit je noční běhání ve sněhu. Sucho i mokro (=bláto) je dobrý. Ke tréninku kvality na okruhu nebo ve stromovce se asi moc nedostanu, takže zatím zůstanu u toho co jsem běhal doteď, tedy relativně kopcovaté varianty, většinou po nezpevněných cestách, na kterých se kromě běhů různou intenzitou dá v případě příznivého počasí zařadit leda tak fartlek.
 • Kolo - Sice se asi ven moc nedostanu (i když zrovna dnes se zadařilo), ale pod stromečkem na mě čekal cyklotrenažér (Tacx Flow T1680). Včera jsem si dal zkusmo hodinku a čtvrt a mám z toho výborný pocit. TF jsem neměl problém udržet v rozmezí 75-85% (je mi ale jasné, že objemy bych měl nabírat hlavně v TF do 75%). Trenažér navíc umí zobrazovat zátěž ve wattech, s čímž zatím neumím moc pracovat. Ale o technických detailech trenažéru možná až jindy, hlavní výhodou v současné situaci vidím v tom, že Teodorik při hluhu vydávaném trenažérem bez problému spí, mám ho na očích takže žena si může v klidu zdřímnout a ještě si u toho můžu něco pustit. Takže čas ukáže, ale trénink na kolo bude asi dobrý.
 • Plavání - plavání bude průšvih, ráno se musí na 6, abych to stíhal s prací, přes den se neutrhnu a večer zas budu na různý koupání mimina apod. potřeba doma. Takže možná se občas utrhnu třeba o víkendu ale jináč to bude bída.
 • Veslování - na triatlon tak uplně něpotřebuju, ale bral jsem to jako prima doplňkovou aktivitu, která posiluje partie ostatními sporty víceméně netknuté, zejména svaly trupu a zad. Jenže to bude taky problém, viz. plavání. Jediná výhoda jsou moje úterní ranní lekce v SCE na FTVS (o tom jsem tu asi ještě nepsal, jednou se dokopu), tam prostě musím, takže to s veslováním zatím vypadá na jednou týdně.
 • Posilování - zatím jsem až na vyjímky s gumama neprovozoval, ale domácímu posilování samozřejmě nic nebrání, činky tu mám, podložku tu mám, gumy tu mám, velký balon tu mam, jen mít tu vůli, že?
Takže tolik asi současný stav mého tréninku. Stále váhám, zda zveřejňovat týdenní trénink. Pravidelně koukám na blogy Ječmínka Máselníka a Aldamana kteří to dělají (viz. odkazy vpravo) a které jsou velkou inspirací, jenže já nemám žádné vedení, žádný plán, a muj trénink je zatím spíš chaotický a já nejsem moc v situaci abych to razantně změnil. Aspoň si to teď myslím, třeba si to celé sedne a pujde to, uvidíme. Zatím tedy setrvám u současného vyplňování chaosu do MyTreneeku.

Pozdě ale přece přeji všem hezké a klidné prožití svátků.

5 komentářů:

 1. Gratuluji ke klukovi! U nás s miminkama moc trénovat nešlo, hlavně kluk byl kosák:-). Tož přeju, ať je ten Tvůj hodnější a Ty něco naboucháš.
  Mějte se krásně v Novém roce i s tím opožděným "dárečkem" a hlavně vydržte zdraví.
  MartinH

  OdpovědětVymazat
 2. Gratulace k synovi. Hlavně že vše dopadlo dobře a jste všichni zdraví.
  Klidně týdenní rozpis piš, i když to pro tebe bude třeba chaotické, aspoň uveřejníš jak na tom jsi a určitě to okomentují i ti zkušenější a poradí jak by to šlo zlepšit atd.
  Ani jsem nevěděl, že máš blok hned si tě přidávám do seznamu :-)..

  OdpovědětVymazat
 3. Za pridani diky. S tim psanim rozspisu este pockam az si to trochu u nas doma sedne. Furt to vypada spis tak, ze se vzdycky po navratu z prace rozhoduju, zda jdu neco delat a nebo esli nepudu radsi spat. Tezky boj...:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Gratulace k chlapákovi. No, kdyby jsi potřeboval někdy trpaslíka pohlídat, přítelkyně se toho ráda ujme. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Měl jsem to hodně podobné s fitness a cvičením to bylo hodně těžký. Každopádně gratulace :)

  OdpovědětVymazat