16. 5. 2010

Občovský duatlon 2010

Asi bych tu měl občas něco dát, aby to tu tak nezelo prázdnotou, takže využiju čerstvých vzpomínek z dnes absolvovaného závodu.

Občovský duatlon je součástí série amaterských závodů BRDMAN ADVENTURE konajících se jak jinak než krásném prostředí Brd. K několika závodům tohoto seriálu jsem si měl možnost čuchnout už minulý rok. A Občovský duatlon je právě jedním z nich. Pro mě je to první příležitost porovnat svůj výkon se stejným závodem z minulosti, takže jsem ji přes mizerné předpovědi nechtěl promarnit.

Duatlon se skládá z běžecké trati, cca 3,5km dlouhé, která vede z větší části po zpevněných cestách a z menší části pak k závěru po asfaltu. Začátek je souvisle do kopečka, a v druhé části se běží víceméně s kopce. Pak následuje asi 14km cyklistické kolo které se jede dvakrát po trase Občov-kopec Pichce-Žírovy-Pičín-Kotenčice-Suchodol-Občov. Kopeček už je docela znatelný, ale klesání je pak roztažené na delší vzdálenost.

Předpověď počasí byla dost mizerná, velká pravděpodobnost deště, a celkem zima. Déšť se neukázal, ale zato zima docela byla, display v autě ukazoval 8 st.C. Nicméně jsem to risknul, sundal dlouhý elasťáky, nechal jen krátký (bez vystýlky) a kompresní podkolenky Vabronožky, se kterýma se zatím jen seznamuju. Nahoře funkční triko a přes něj běžecký triko, na cyklistickou část jsem přes to hodil ještě lehkou bundu. Botky jsem vzal krosovky a byla to dobrá volba, polní cesty byly dost rozblácený. Na rozdíl od loňska jsem vzal silnici a čekal jsem bůhvíjaké vylepšení na cyklistické části. 15 min. před startem jsem do sebe ještě kopnul endurogel, pořádně zapil, trochu se rozklusal a postavil se na start.

Po výstřelu jsme se vydali zablácenou cestou s loužemi do kopce prvního kola. První metry byly klasicky přestřelený, ale velice brzy jsem to srovnal a do kopce se snažil držet do 4:30min/km, docela to šlo. Tepy sice hned vylítly nahoru, ale pak už jsme najednou byli nahoře, rychlost šla nahoru k 4:00km/min a tepy zase dolu. Byla to ale dost kličkovaná, byly tam místa, kde člověk musel dost poskakovat sem a tam, ale dalo se to. Loňská trať byla suchá, takže tady bude letos pár vteřinek navíc. Pak už je asfaltka, po rovince, daří se mi držet se kolem 4:10km/min. Už jen mírný kopeček, a pak krátký seběh do depa. Odmáčknu na stopkách mezičas běhu 14:44, průměrný tepy 168.

S depem musím něco dělat, i přes důkladnou :) psychickou přípravu jsem vlítnul ke kolu a tak nějaj nevěděl čím začít. Nešly mi rozvázat 2x zauzlované tkaničky na krosovkách, zamotal jsem se do bundy, pak nazouvám zavazovací tretry s přezkou, snad nejpomalejší nazouvání co existuje, hodim na sebe brejle, napiju se a už běžím ven z depa. Čas prvního depa je 1:42, asi hrůza, ale nemám srovnání...

Hned za Občovem v táhlým stoupání mi dochází že něco není vpořádku. Ale co.. Pití mám, brejle mám, rukavice nemám, ale ty sem ani nechtěl, náhradní gel mám, sporttester, vše ok... Helma! Tak to je v háji, co teď. Dle pravidel diskvalifikace. Vracet už se nebudu, a rozhodnu se že buď se pro ní stavím před druhým kolem v depu a nebo na to dlabu. O umístění mi ani nejde, spíš o porovnání s loňským časem, takže po čase dumání volím variantu odjet to celý bez helmy. Mezitím sem sjel v kopci pár lidí, stále jedu sám, snažím se najít někoho vhodného do skupinky, ale ty co předjíždím na tom asi cyklisticky nejsou nejlíp, takže budu muset počkat až se poskládá nějakej balík za mnou a sjede mě. Počkat samozřejmě nemyslím vážně, mezitím vyjedu na kopec Pichce, ostrá do prava a jedeme s kopce. Dupu do toho pěkně, když to tak pěkně sviští, ale marná snaha, po pár minutách mě sjíždí balík asi 4 lidí, tak se chytnu. Moc nestřídám, ve sjezdu jsem ztratil dost sil. Furt taky dumám nad tou helmou, mám trochu strach, nejsem na silnici moc vyježděnej, nechtěl bych to bez helmy někde složit. Mezitím je tu konec prvního kola jede se do druhýho. V kopci za Občovem se s někým trhnu a jedem ve dvou, pak mu ale ujedu, v dálce sem viděl další balík tak je zkusim dohnat. Zase dupu dolu jak blazen, ale ouha, po chvíli mě zase sjede ten samej balík. Kurňa, zase sem zbytečně ztratil dost energie. Takže zase visim na chvostu a popadám dech. Skupina před námi se sice trochu přiblížila, ale přijde mírný kopeček a já se zase s tím samým člověkěm (v běžecký části mi pak došlo že to byla holka :-) ) trhnu, po chvíli jdu dopředu, vykřiknu něco ve smyslu že tu skupinku asi 4 lidí před náma přece musíme dát a zase do toho zase zadupu. Za chvíli je máme, já se zase pověsím a chytám dech a síly. Blíží se konec druhého kola, mezitím nás sjede zase ten původní balík. To je v háji řikám si, kdybych s nima zůstal od začátku, asi bych ušetřil dost sil ale co, aspoň sem se snažil. Musim víc jezdit na silničce..:-) Čas cyklistické části jsem odmáčknul 52:12, průměrný tepy 155.

Je tu 2. depo, skopnu ze sebe tretry, shodim bundu, s použitím nazouváku vlítnu do krosovek, napiju se a už si to šinu ke startovní bráně. Občerstvovačku letos vynechávám, dal jsem přednost vlastnímu vyzkoušenýmu ionťáku. Druhý depo za 1:24, lepší než první ale asi furt nic moc.

Je tu 2. část běhu, z minula si teda pamatuju že přechod bolel daleko víc, takže dobrý vyrážím do kopce. Moc to nehrotim, zapoměl jsem si na kole dát gel a nechci se vyšťavit. Z naší cyklistický skupinky jsem vybíhal jako poslední, nebo předposlení, 2 lidi seběhnu hned v kopci a pak jednoho ještě nahoře. Ale těm dvoum dalším to už běží dobře a pomalu se mi vzdalujou. Dostáváme se na asfaltku, slyším jak za mnou někdo oddychuje, tak se snažim přidávat, ale moc se mi nedaří se trhnout. Už je tu závěrečný lehounký stoupání, ještě trochu se mi daří zrychlit, ohlídnu se a vidím že jsem se pronásledovateli vzdálil, už me snad nedá, takže seběhnu k depu a do cíle. Čas druhého běhu 15:55, už o dost pomalejší, dost sem se vysílil na cyklistice. Průměrný tepy 161.

V cíli teprv zjistím že na ten s kým jsem se potkával na cyklistice a kdo mě stíhal při běhu byla dáma a to dáma která vyhrála za ženy.

Celkový čas 1:26:09. Patrně ale budu označen jako DNF, nebo jak se označuje diskvalifikace... Ale to mi nevadí, závod se mi stejně jako loni líbil a moc jsem si ho užil.Výsledek loni byl celkem 1:28:11, první běh s depem 15:43, kolo s depem 56:27, a druhý běh 16:01. Takže mi to loni asi líp běželo, ale kolo je lepší asi proto že jsem nejel na horskym :) a druhej běh zase mírně lepší letos. No, nic extra, loni jsem ale měl o 3 kila míň, a měl jsem víc naběháno a rozhodně víc naspáno...:)

Tak už jsou výsledky: Celkový čas letos dle výsledků je 1:26:09, první běh s depem 16:25, kolo s depem 53:38, a druhý běh 16:06. Takže to moc pozitivní není, loni mi to běželo o něco líp, a lepší kolo letos je spíš zásluhou silničního kola. Minule jsem jel na biku na terénních pláštích. Pořadí je 14/30 v kategorii, 24/86 celkový.

1 komentář:

  1. Working day by day together with your machines CNC machining will give you you with|provides you with} a great baseline for a way quickly the fluids need to be replenished. When machines begin using fluid at a better price, have your machines checked. Introduces students to the fundamentals of CNC turning with project-based activities with fully built-in simulations of the BenchMill 7000. Using this method, producers can create exact made-to-order parts.

    OdpovědětVymazat