29. 8. 2011

Pilman 2011 - úspěšný závěr sezony

Moje účast na Pilmanovi nebyla letos uplně jistá. Jednak je to profilem těžší závod a 13 dnů po Doksymanovi, kde jsem se chtěl zmáčknout a jednak už je to poměrně daleko a nevěděl jsem jestli to doma ještě projde. Nakonec prošlo, vyšlo to i docela dobře že sem se v pátek vracel z pracovní cesty z jižní moravy, tak sem rovnou naložil vše s sebou a přespal na chalupě.

Přijíždím na místo poměrně brzo, tak si aspoň v klidu prohlídnu vodu, depo, odprezentuju se, pozdravím se Secanem a také s Jitkou která tak nádherně fotí. Potkám ještě Aldu a pak si připravím věci, už mi to jde celkem rychle. Parkoviště, depo, start a cíl je vše nádherně blízko u sebe, takže není nutné někam furt přecházet a přemýšlet co si kam vzít. Teplota vody měřená hodinu před závodem byla 23,3 stupně takže trochu překvapivě zákaz neoprenů. Ono se po předchozím dni ani nebylo čemu divit, když všude padaly teplotní rekordy. Aspoň to bude změna. Po krátké rozpravě dopiju magnesii, a krátce se rozplavu.

Start plavání, (c) Jitka Sečková

Před startem si najdu Ondru (secana),ne že bych teda měl nějakou šanci se ho udržet, protože plave jak torpédo, ale aspoň ještě můžem trochu poklábosit. Vypadá že se před startem koncentruje, tak ho radši nechám, ještě trochu protáhnu nožky a jde se na to. Plave se na 2 okruhy, nejdřív podél hráze na první bojku, pak pravý úhel doprava, pak na další bojku a pak diagonálně zpátky. Plave mi to docela hezky, v rukou cítím sílu, takže mi to docela ubíhá. Usadím se za červeným dresem, a při výběhu vidím AD Cyklo Brdek, takže je to Alda, poplácám ho po rameni, probíháme spolu bránou a vrháme se do druhého kola. Protože se furt cítím docela fajn, zkusím do druhého kola trochu víc zabrat. Plavu zase podél bojek u hráze, ale najednou sem sám, a oranžová bojka nikde. Zvednu teda hlavu co se jako děje a zjistim že někam uplavala a že všichni už to otočili na tu další. Vidím pořadatele na loďce jak jí jedou vrátit zpátky. Rychle to teda taky otočím a makám na tu druhou. Podaří se mi pár lidí předplavat, otočka a zpátky na bránu. Jsem najednou na čele naší skupinky a před námi asi tak 30m nikdo, takže navigace je na mě. Snažim se to zas nezvorat a pravidelně koriguju směr. Někdo mi furt šátrá na nohy, ale dopředu se nehrne..:) Vybíhám z vody stejně jako Jarda Dražan, perfektní běžec s neběžeckou postavou (to já mám taky jen mi to neběhá :-)), který byl na Doksymanovi na 2. místě. Plavání dávám za velmi pěkných 0:35:26, na to že to bylo bez gumy na mě hezkej čas. V pořadí 37. místo.

S Aldou v půlce plavání, (c) Jitka Sečková

Při náběhu do depa mě povzbuzuje švagr Michal s neteřemi Káťou a Markétkou, z čehož mám velkou radost. Depo hezky rychlé, tretry budu nazouvat zas až na kole, takže bosky vybíhám a když nasedám ztrácím gel a banán, takže zas slezu a znova. Naberu nějaký kamínky na nohy, tak pak musím na kole chodidla trochu očistit. 1. depo za pěkných 1:26.

Začátek kola, (c) Jitka Sečková

Začátek kola je ale pěkně smolný a zmatečný. Suchý zipy na tretrách zapínám v pohodě, ale pak sou tam přezky a ty my nejdou a nejdou zasunout. Doteď sem s tim takové problémy neměl. Asi na 10 pokus se mi podaří zapnout levá ale druhá se vždycky někde zasekne a pásek nejde zandat. Aby toho nebylo málo, spadne mi v prvním kopci v Polničce (ano tam pořád eště nemám zaplý tretry, hrůza) při řazení na malou řetěz a to tak blbě že musím dolu z kola. Nandavám, pomalu se rozjíždím a spadne znova. No to je v pytli. Znova nandavám (a taky už pěkně nahlas nadávám), a velice opatrně řadím. Nejde mi to do hlavy protože jsem s tim neměl nikdy problém, na nic nešahal a najednou zničehonic padá. Ani už nepočítám kolik mě předjelo lidí, mezi nimi i Alda. Pak se mi konečně daří dopnout i druhou tretru, fakt dobrý když jsem už asi ve čtvrtině okruhu. Jsem z těch peripetií už patřičně nažhavenej, tak do toho docela dupu a moc se nekontroluju. Pak kouknu na tepák kde je málem 170, tak to by vážně nešlo, musím se krotit. To už ale sjíždím do Račína a největší stoupání mám za sebou. Snažím se to nějak stabilizovat na tepech mezi 140-150, ale moc to nejde, v kopcích mi to letí nahoru a z kopců se zas nechci vyloženě flákat. V kopci za Losenicí potkám Ondru, jede divně pomalu, tak asi něco nebude v pořádku. Podává mi svůj gel s tím že mu to chudákovi neřadí na menší kolečka a že mu na rovinkách a s kopce všichni ujíždějí. Tak to je smůla, můžu bejt ještě rád že jsem dopadl celkem dobře. Gel rád vezmu, mám na kolo jen jeden a frčím dál. Na první otočce zjišťuju, že Alda je asi minutu za mnou a že Michal Jalovecký (ironman) má ještě něco přes 2 minuty náskok, to bych snad mohl stáhnout a dostat se tak na kole aspoň na chvilku před něj, páč na běhu nemám žádnou šanci. Do druhýho kola teda zkusím přidat, ale tepy v kopcích nějak úplně mimo a nohy moc netáhnou. Nevím jestli sem to v prvním kole trochu nepřehnal, nebo jestli ještě nějaká zbytková únava z Doksymana. Dnes to prostě na rychlejší kolo nevypadá, tak trochu rezignuju a zkusím pošetřit nějaké síly na běh. Trať kola je pěkná, moc hezké výhledy nahoře na kopcích, tak si trochu užívám. Začíná se zatahovat a ochlazovat a zvedá se docela slušný vítr. V druhém kole hodně jím a šoupnu tam 2 solný tabletky. Druhá otáčka a Michal na mě zakřicí "No kde séééš?", tak mě to rozesměje. Trochu sem ho stáhnul ale zas tak moc ne. Tak asi se před něj už na kole nepodívám. Na Aldu jsem něco najel, ale vypadá že se taky dost trápí. Poslední kolo už je docela zima a vítr už místy nepříjemnej. Aspoň nebude na běhu vedro, což by bylo prima. Krom toho, že nohy jsou utahaný a už netáhnou, se nic zvláštního neděje, Michala v depu ani nezahlídnu, tak možná mi v závěru ještě poodjel. Čas kola je 2:57:53, pořadí 43., takže zas taková tragedie to asi taky nebyla. Průměrný tepy 146.

Obrátka na kole, (c) Jitka Sečková

Druhý depo taky rychlý, 1:01, z treter se úspěšně vyzuju už na kole, a dobíhám bosky. Věším kolo a odhazuju helmu, běžím do stanu pro tašku s botkama, beru 2 carbosnacky a jdu na běh.

Vybíhám..., (c) Jitka Sečková

Ondra fandí, tak vybíhám hezky svižně..:) Začátek běhu je po hrázi a tam teprve zjišťuju jak se ochladilo a jak fouká. Ve vodě pěkný vlny. Ale je to příjemný, dneska se na běhu přehřívat nebudu. Ozývá se ale trochu žaludek. Asi toho na kole baštim moc, nebo už fakt nevím, protože po prvním okruhu běhu si to sedne a už je to lepší. Trať běhu je moc pěkná, v lese, stoupání většinou mírné, až na krpálek za 3. občerstvovačkou, který je dost na morál. Na otočce zjišťuju, že Alda má ztrátu něco pod 6 minut, no uvidíme. Dnes to možná konečně trochu poběží. Michal se ale proti mě jen mihnul, tempo měl tak minimálně mojí závodní desítky...:-) Po prvním kole křeče v břiše přejdou a já oparně přidávám.

Po prvním okruhu na běhu, (c) Jitka Sečková

Běží se mi fajn, gel zatím dávat nebudu, na občerstvovačkách beru jen vodu a colu. Druhá otočka, Alda stáhnul asi 2 minuty. Držím se, tempo okolo 5:10, a jdu do posledního okruhu. Tepy jsou výš, ale běží se mi furt fajn, žádná slabost, tak gel už radši nevytahuju ať nedráždím žaludek. Na poslední otočce je Alda už jen kousek za mnou, musel ještě o něco zrychlit. V prudkém kopci za poslední občerstvovačkou mě vezme a já už ho neuvisím. Běží fakt pěkně, tak se snažím držet ať mi aspoň neuběhne moc. Za chvíli mi stejně pláchne, fretka jedna. Na krev ale nepujdu, furt si nejsem moc jistej. Poslední kolo je nejrychlejší a do cíle dobíhám s příjemným zjištěním že klapnul čas pod 5:25. Běh je za pěkných 1:48:30, což je sice až 70. čas ale mě se líbí, je to zatim můj nejrychlejší běh na půlce...:) Průměrný tepy 155.

Cílová rovinka, (c) Jitka Sečková

V cíli jsem ve svém zatím 2. nejrychlejším čase - 5:24:17 (celkově 59/110 v kat M30 18/28), a to na kopcovitých profilech a při plavání bez gumy, takže rozhodně spokojenost. Žádné motání hlavy ani jiné podivné stavy se nedostavují, nemám ani moc hlad ale stejně si beru pár kousků jabka. Na gely jsem na běhu nesáhnul a díky tomu byl žaludek v pohodě. Naštěstí mi nedošla šťáva. V depu vyzvednu věci a v autě zjistím že teploměr ukazuje 12 stupňů. Fakt dobrý, začínali jsme myslím někde na 26. Jdu se s Aldou osprchovat, funguje jen jedna sprcha a voda je navíc uplně ledová. To už se začínám klepat jak malej ratlík, tak se rychle utřu a běžim do auta pro mikinu. Nic teplejšího nemám, tak si rychle skočím pro těstoviny a birel, naházím to do sebe. Chvíli tam postávám ale mám pěknou zimnici, tak když Aldu nikde nenajdu, vzdávám vyhlášení a s topením v autě na plný pecky se prchám domu. Když přijíždím na D1 venkovní teploměr ukazuje krásných 10 stupňů. Včera, když jsem zhruba v podobný čas vyrážel z jižní moravy, ukazoval 36. Pěkný.

Tak triatlonová sezona je úspěšně za mnou, cíl je splněn, 4 dokončené půlky, žádný kolaps, osobáček sražen pod 5:15, vylepšil jsem časy ve všech disciplínách, takže teď už jen spřádám plány na příští rok. V plánu na 2012 je celý ironman, asi v Otrokovicích, a pár půlek, určitě Czechman, Doksyman (pokud to Valda nezabalí) a Pilman. Přes zimu nemarodit ale hezky natrénovat objemy, shodit pod 75, pořádně zapracovat na běhu, protože tam jsou teď největší rezervy. Na podzim mě uvidíte na desítce v Běchovicích a na maratonu ve Stromovce. Možná ještě něco přihodím. Na zimu zvažuju jizerskou padesátku, ale u ní je velikánský otazník. Jo a do příští sezony pořídím triatlonové tretry(!), a možná, když splním cíl ohledně žraní (teda vlastně spíš nežraní), si udělám velikou radost...:-))

Propozice závodu: http://www.axiomorbitt.cz/?q=node/368
Výsledky: http://www.czechtriseries.cz/Results/RaceByTrack?raceId=99&trackId=48&gender=M
Záznam TF: http://www.movescount.com/mymoves/edit/move2681324

13 komentářů:

 1. To si mi udělal radost, že si mě nechal taky jednou dojet do depa dříve. Sem si Vás s Jindrou a Aldou hlídal a docela sem makal. Teprve až posledních 10k před koncem kola jsem radši zvolnil, pač mi tuhly stehna zepředu a bál sem se křečí. Tak v zimě koukej běhat ;) IM

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkný závod Majku. Dobrá věc na kolo je protipadač řetězu. Váží malinko a řetěz spadnout nemůže. Mám ho tedy zatím jen na Šírerovi, ale uvažuji o tom dát si ho i na Kuotu.

  OdpovědětVymazat
 3. Běžel jsi opravdu moc pěkně, i to mě vyhecovalo se zmáčknou, když už to kolo stálo za prd :-).
  IM: Ještě, že jsi nevěděl, že mě si na kole hlídat dnes nemusíš :-).

  Mně, zase lehce pomáhalo zjištění, že se nevzdalujete až tak moc, čekal jsem to horší :-).

  OdpovědětVymazat
 4. IM: Sem si říkal že Ti to jede výrazně líp než na Mamutovi. S Henrym mě musíte někdy seznámit, znám ho jen z výsledkových listin...:)
  Advid: Díky. Po tom protipadači se podívám, slyším poprvé. Možná by stačilo ještě lehce poštelovat přesmykač.
  Alda: Tak aspoň že tak. Jen ale počkejte vy zajíci, já na sobě přes zimu zamakám, ať to nemáte tak jednoduchý...:))

  OdpovědětVymazat
 5. Neboj, také se přes zimu nebudeme jen válet, ať to máš zase o něco těžší :-))))

  OdpovědětVymazat
 6. No jeli ste spolu, má modrou kombinézu Saucony a žlutýho Forta. Nj na Mamuthovi jsem jel z plnýho tréninku na Regen, tam sem byl unavenej :) Teď už sem jen ladil a objemy šly stranou. A nohy byly lehký :) IM

  OdpovědětVymazat
 7. Alda: jen se klidně válejte a přes vánoce tloustněte..:)
  IM: Aha, to si asi pamatuju. Jel jsem pak těsně za Simonou ale někoho v modrym dresu si vybavuju. Tak doufám že to "kde ses?" si nekricel na nej, at nejsem za debila...:-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ještě koukám, že ty čepičky mají přesně barvu naší svatby. Nevzali jste tam nějaké navíc, že bychom je rozdali hostům na svatební hostině? Myslím, že babičkám by moc slušely. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. to Majk: nn to sem křičel na tebe, Jindra byl v tu chvíli asi 30m za tebou a viděl sem ho až posléze. Takže už sem nic více nestihl, ale Jindru jsem pak pozlobil v depu :) IM

  OdpovědětVymazat
 10. Majk: Tady: http://www.cyklodiskuze.cz/silnicni_kola/protipadac-retezu Je buď ten, co mají v Kolokrámu a mám i já nebo pak ten kovový, který bude pasovat i na atypické (nekruhové) rámy, protože se připevňuje na šroub přesmykače. A aby se to vyrovnalo a kolo nebylo těžší, pořídím si místo kovových štoubů do děr na košíky šrouby plastové. :-))

  OdpovědětVymazat
 11. Žádné válení nebude, o vánocích už bude v plném proudu probíhat příprava na novou sezónu. teda aspoň doufám :-).

  OdpovědětVymazat
 12. Tak jsem ještě přidal naprosto bombastický fotky od Jitky a tímto jí posílám veliké díky.

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji moc ;-) Fakt mám radost, že se líbí ;-)

  OdpovědětVymazat